Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice

Havlíčkova 812
542 32 ÚPICE

tel.: 499 881 275
fax: 499 781 311
e-mail: skola@gymsos-upice.cz

Nabízíme obory:

  • 8 leté gymnázium
  • 4 leté gymnázium
  • Veřejnosprávní činnost
Jste zde: DomůDomů

Nové video DEN UZAVŘENÝCH DVEŘÍ naleznete ZDE.
Přijímací řízení, podání přihlášky, zápisové lístky video ZDE.
Pro zájemce o studium jsme připravili video o naší škole. Video naleznete ZDE.

Záznam videochatu z Krajské hospodářské komory o naší škole naleznete ZDE. 

Zapojení do projektu EU

Broumovské diskuse již potřetí

Dne 7. 11. – 8. 11. se šest studentů naší školy zúčastnilo tří diskusních bloků o evropské identitě. Eliška Vodičková, Lenka a Lucie Ondráčkovy, Michal Maryška, Roman Prokop, David Marczicsuk získali stipendia, která jim umožnila nejen účast na diskusních setkáních, ale i ubytování, stravování, prohlídku kláštera s odborným výkladem, návštěvu mozartovského koncertu Polyfonního sdružení, a to vše zdarma.

Číst dál...

Návštěva Městského úřadu Úpice

Městský úřad jsme navštívili v rámci předmětu občanská výchova s paní učitelkou Ing. Janou Prokopovou ve středu 22. června 2016. Paní Mgr. Šárka Bušínská nás provedla Městským úřadem a v obřadní síni nás seznámila s funkcemi úřadu a s jednotlivými odbory. Také nás zavedla za panem starostou Ing. Jaroslavem Hůlkou. Těšíme se, až zase navštívíme Městský úřad ať už při předávání maturitního vysvědčení nebo při placení poplatků.

za primu sepsaly Kateřina Vodičková a Zuzana Prokopová

„Velká cena Trutnova v aquatlonu“ 2. 6. 2016

Naše plavecká sourozenecká dvojice chlapců Páslerových (rok nar. 2003, třída 1.G) se úspěšně zúčastnila krajského kola v aquatlonu jednotlivců. Jednalo se o kombinaci dvou disciplín. Distance se v jednotlivých věkových kategoriích lišily. Kategorie III. absolvovala plavání na 100m v krytém bazénu a běh 1500m na atletickém stadionu. 
Číst dál...

Úspěchy v literární a výtvarné soutěži Úpice bratří Čapků

Dne 26. 5. 2016 se konalo slavnostní vyhlášení 22. ročníku výše zmíněné soutěže, kterou pořádá Klub přátel bratří Čapků a města Úpice Naši žáci se v konkurenci 10 škol neztratili. Diplomy a ceny si odnesli:
Kryštof Vojtěch: 1. místo, pohádka (Jak vodník Josef vybudoval rybník)
Aneta Burešová: 1. místo, výtvarná práce (Podzim v Havlovicích)
Anna Červeňáková: 1. místo, výtvarná práce (Přepadení)
Petr Frýba: Čestné uznání, výtvarná práce (Vodník a hvězdy))
Žáci si odnesli i cenné rady od porotců a povzbuzení do další tvůrčí práce. Všem organizátorům a porotcům patří velký dík za skvěle zorganizovanou akci.

Mgr. K. Matejíková

MAJÁLES 2016

Letošní ročník byl lehce divoký, jelikož tématem byl Svět zvířat. Organizátorem se stala třída 3. S Městského gymnázia a SOŠ Úpice. V 9 hodin ráno vyrazil průvod od školy k prodejně Melichar, kde třída 3. S předvedla poprvé svoje vystoupení, a to společně s dětmi ze školky Jaromír. Kromě tradičního tančení obohatila program živým zpěvem žákyně 3. S Kamila Popelková. Poté pokračoval průvod do školky na Veselce. I tady se do tančení opět s chutí zapojily také děti. Náš průvod se za troubení a pískání vydal na základní školu Úpice Lány. Poslední zastávkou byla základní škola Bratří Čapků. Počasí nám celou cestou přálo. Se sluncem v zádech jsme se ve dvanáct hodin vrátili zpět do školy. Zde průvod skončil a program se přesunul na Dlouhé Záhony.

Číst dál...

Ekologický kurz třídy 1.G

Dne 11. 4. 2016 jsme vyrazili na ekologický kurz. Ráno jsme se u autobusu sešli plni očekávání, co nás čeká. Cesta byla náročná, protože každý měl větší zavazadlo, a proto jsme se do autobusu skoro nevešli.
Asi po hodině jsme dorazili do Horního Maršova, kde probíhal náš kurz. Všichni se už těšili na svůj pokoj. Pokoje se jmenovaly „Depo“, „Hotel Hilton“ nebo „Tunel“. Potom jsme se seznámili s Kačkou a Kubou, kteří byli našimi lektory pro tento týden.

Číst dál...

Okresní kolo Matematické olympiády

V okresním kole Matematické olympiády v Trutnově reprezentovali velmi úspěšně naši školu oba zástupci nejmladších kategorií.
Evelína Polová v kategorii Z 6 obsadila 5. – 6. místo a Kryštof Vojtěch v kategorii Z 7 4. – 7. místo. Jediný bod je dělil od druhého místa!
Gratulujeme k vynikajícímu umístění a přejeme hodně dalších matematických úspěchů.

Mgr. Blanka Reichertová

 

Strana 1 z 22

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě