Jste zde: DomůNovinky

Dvě zlata z okresu putují na městské gymnázium

Každý rok na jaře se potkávají nejlepší žáci středních škol na olympiádách, aby poměřili své síly ve znalostech z různých předmětů. Ne jinak tomu je i v letošním školním roce. Tentokrát ale kvůli epidemiologické situaci zcela netradičně - online.

Naši studenti stejně jako v minulých letech opět ukázali, že se dokáží prosadit v konkurenci ostatních gymnázií regionu a prodat své znalosti v zápolení s ostatními.

A jak to dopadlo? Nejlépe jak jen mohlo.

Veronika Koperová ze sexty obsadila 1. místo v Olympiádě z anglického jazyka a Veronika Pithartová ze septimy si odnesla zlato z Olympiády v německém jazyce. Na obě dívky čeká v dubnu krajské kolo, kde budou moci porovnat své znalosti s ostatními vítězi okresních kol.

Oběma Veronikám děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k výborným výsledkům. Držíme pěsti a přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Mgr. Petra Dudková, Mgr. Michaela Hofmanová

A takhle vidí distanční výuku primáni…

V Chlístově 28. 11.2020

Ahoj Sáro,

zdravím z Chlístova. Jak Ti jde online výuka?

U nás na gymplu to docela ujde. Vstávám až v 7 hodin, snídaně do postele, nemusím se oblékat, jsem v pyžamu. Nemusím ráno čekat na autobus a mrznout. Už se těším do jídelny. A co ta Vaše jídelna? Už se zlepšili? Musím Ti říct, že máme správný učitele. Moc se snaží nás přes online hodiny něco naučit. A jak se má Bumbálková?

Už se těším na vánoční prázdniny, až se uvidíme a budeme spolu stavět sněhuláka.

Měj se hezky, Tvá kamarádka Jana

Adaptační kurz 1.S

Dne 24. 9. 2020 odjela třída 1.S Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice na svoji první společnou akci. Byl jí adaptační kurz, který se uskutečnil v Peci p. Sněžkou.
Studenty i s pedagogickým doprovodem na místo dopravil objednaný autobus. Ubytování bylo připraveno v horské chatě Slunečná v Peci p. Sn. Studenti mohli užívat klidu v přírodě bez množství turistů, kteří v Krkonoších v tuto dobu chyběli. Cesta lanovkou na Růžovou horu a pěší trasa z Růžové hory na Růžohorky musela být zpestřena alespoň chvilkou zpěvu nebo tance. Slunečné počasí umožnilo krásný výhled po horizontech našich krásných hor, které se začaly zbarvovat podzimními barvami. 

Číst dál...

Co dokáže podzim?

Když se řekne podzim, většině lidí se vybaví barevné listí, pouštění draků a sychravé počasí. To vše k němu dozajista patří. V září a z kraje října se člověk kochá krásně zbarveným listím, které se nachází pod zvolna pelichajícími (bez)listnáči, ke konci října už člověku dojde, že ta dřívější krása už je jen tlející organický odpad a že ho je třeba odklidit, protože už nikterak nevylepšuje vzhled zahrádky. Žádné dítě nezapomene na to, jak se jeho drak vznesl poprvé k nebesům.

Číst dál...

Krajiny moří - Galerie Trutnov, exkurze s výtvarnou dílnou

Dne 7. října 2020 se naše třída sexta za pedagogického dozoru Mgr. Leny Pechové, Mgr. Hany Levinské zúčastnila exkurze do trutnovské galerie, kde jsme si po komentované prohlídce aktuální výstavy Krajiny moří mohli sami vyzkoušet v praxi namalovat styl krajinomalby.

 

Číst dál...

Stmelovací kurz třídy primy (10. - 11. 9. 2020)

Jak je na naší škole zvykem, i letošní školní rok vyrazila nová třída prima na stmelovací kurz. K seznámení nám posloužilo malebné prostředí Jestřebích hor. Celý kurz jsme absolvovali po svých, s batohy na zádech. První den jsme zdolali i výšlap na markoušovickou rozhlednu. Následně nám Jestřebí bouda a okolní lesy a louky poskytly ten nejlepší azyl na hraní her, opékání špekáčků a povídání. I když někteří z nás při zpáteční cestě museli sáhnout na úplné dno svých chodeckých možností, hezké vzpomínky tyto krušnější chvilky lehce přebijí smiley.

Fotky z akce ZDE.

Mgr. Klára Burešová, třídní učitelka

Adaptační kurz KVINTA 2020

Od pondělí 7. září do úterý 8. září 2020 se konal adaptační kurz třídy Kvinty s doprovodem pana učitele Vlčka a Tučka. V  pondělí v 8:00 jsme se sešli před budovou školy a jeli jsme autobusem do Trutnova, kde jsme poté přestoupili na vlak do Teplic nad Metují. Z vlakového nádraží v Teplicích jsme vyrazili se ubytovat do kempu Kamenec, kde učitelé vyhlásili polední pauzu. Během této pauzy jsme se postupně seznamovali s novými žáky pomocí hry přehazovaná. Jakmile jsme dohráli, vyšli jsme na výlet do skal. Túra byla dlouhá asi 17 km. Přes Kraví horu jsme vystoupali na rozhlednu Čáp, kde jsme udělali fotku, tak jako naposledy v Primě. Dále jsme pokračovali na zámek Bischofstein, odkud jsme sešli zpět do kempu. V kempu jsme ukázali své herecké výkony během krátkých divadelních scének (manžel přišel o práci, třídní drbny, rozvod…), které byly odměněny sladkými cenami.
Druhý den ráno jsme se vydali pěšky domů. I když byla cesta dlouhá, všichni ji úspěšně přežili.

Fotky z akce ZDE.

Valérie Dvořáková, Kristýna Kuhnová a Iva Petirová, kvinta

Absolventi 2019/2020

Koronavirové maturitní zkoušky proběhly v červnu a přes ztížené studijní podmínky z 27 úpických gymnazistů 89 % maturitní vysvědčení získalo. Slavnostní předání proběhlo v příjemné atmosféře v Městském sále v Úpici. Za město pogratuloval absolventům Ing. Holman. Ještě příjemnější byl maturitní večírek v „Americe“ s bohatým rautem – výnos z dobře organizovaného maturitního plesu vedeného třídní PhDr. Petrou Nývltovou.
Kde budou naši získávat další vědomosti a rozvíjet svou osobnost? Nejvíce z nich v Hradci Králové, a to například na Univerzitě obrany - Fakultě vojenského zdravotnictví, na Farmaceutické fakultě UHK, sedm statečných omladí učitelské sbory (tedy alespoň 70 %).

Číst dál...

Strana 1 z 38

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: