Jste zde: DomůZÁJMOVÁ ČINNOSTExkurze do botanické zahrady v Liberci

Exkurze do botanické zahrady v Liberci

Dne 16. dubna 2018 studenti třídy 2.S Městského gymnázia a střední odborné školy v Úpici vyrazili na dlouho plánovanou exkurzi do botanické zahrady v Liberci. I přes nepříznivé počasí, které bylo ve znamení občasného deště, neubralo nic na dobré náladě, jež panovala po celou dlouhou cestu do Liberce.  

Prohlídka botanické zahrady začala ráno po jejím otevření. Všichni jsme mohli obdivovat tropickou i subtropickou květenu, včetně drobných živočichů, kteří se kolem nás pohybovali. Zaujala nás velká seskupení sukulentů a kaktusů v pavilonu suchých tropických a subtropických oblastí, stejně jako velké i drobné exempláře masožravých rostlin nebo množství kvetoucích orchidejí v oblasti tropů. Za pozastavení a fotografování stály i velké kvetoucí keře kamélií. Docela nás zamrzelo, že jsme propásli o několik týdnů, kvetení snad největší rarity botanické zahrady v Liberci, a to zmijovce titánského. Ten letos po několika letech opět vykvetl ohromným, ale páchnoucím květem. Dodnes po němzbyly  jen vzácná semena. Krásné byly i vodní rostliny,  akvária s vodními živočichy a jedním exemplářem krokodýla. Nejzelenější byl pavilon, který se věnoval pravěkým rostlinám, které přežívají v určitých formách až do současnosti. Závěr prohlídky byl určen  probouzejícímu se venkovnímu areálu, kde právě kvetly a nádherně voněly magnolie. Škoda, že už nestihneme kvetení rododendronů.
Ještě zhotovit společnou fotografii a botanická zahrado, na viděnou! Nějaký čas zbyl a tak se třída velmi rychle dohodla na pokračování akce – prohlídce zoologické zahrady, která se nachází hned vedle zahrady botanické. Bílí tygři, tučňáci, lachtani, opice, hadi a plazi, plameňáci a mnoho dalších členů živočišné říše jsme si mohli v klidu, bez tlačenic, prohlédnout před tím, než jsme se vydali zpět na nádraží a vlakem odjeli plni dojmů a řádně unaveni do místa bydliště.

Foto z akce ZDE.

Projekty

 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

St  11:30 - 12:30
Čt 13:05 - 13:35

jinak po domluvě