Jste zde: DomůZÁJMOVÁ ČINNOSTNáslechy studentů střední odborné školy u soudních jednání

Náslechy studentů střední odborné školy u soudních jednání

Studenti Městského gymnázia a střední odborné školy v Úpici v rámci svého studia a přípravy na praktickou i teoretickou část maturitní zkoušky z práva mají pro letošní školní rok za sebou náslechy při jednání trestního senátu Okresního soudu v Trutnově. Během školního roku absolvovali několik různých trestních kauz, při nichž měli možnost vidět práci soudce, státního zástupce i obhájců. Seznamovali se s režimem a postupy při projednávání trestních záležitostí,spřípady z různých částí trestního práva. Měli možnost se soudce i státního zástupce zeptat na konkrétní záležitosti vycházející z probíhajícího jednání nebo i na obecné věci, týkající se procesních záležitostí trestního soudnictví. 

Studenti se setkávali s konkrétními trestními případy a jejich obviněnými. Mohli poznávat i jejich přístup k vlastnímu obvinění. Mohli se setkat s pokorou, ale i naprostou arogancí obviněných. Mohli se setkat s postavením a povinnostmi svědků, kteří vypovídali ke konkrétním případům. Studenti si odnášejí praktické poznatky oproštěné od poznatků získaných z televizních seriálů či doslechu. Odnášejí si představu o práci soudců, právníků i ostatních zaměstnanců soudu. Pro letošní školní rok tato příprava končí.
Těšíme se na pokračování spolupráce s Okresním soudem v Trutnově v následujícím školním roce. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem zaměstnancům Okresního soudu v Trutnově, hlavně pak JUDr. Vladimírovi Řezníčkovi, který se nám po celé období pilně věnoval.

Mgr. Pavel Blatník

Projekty

 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

St  11:30 - 12:30
Čt 13:05 - 13:35

jinak po domluvě