Jste zde: DomůZÁJMOVÁ ČINNOSTMAJÁLES

MAJÁLES

Naši milí příznivci majáles,

                jak víte, dne 18. května 2018 proběhl každoroční majáles našeho Městského gymnázia a střední odborné školy v Úpici. Tentokrát pod názvem HVĚZDNÝ a svůj název opravdu potvrdil. Výkony všech účinkujících, účastníků i poroty byly hvězdné!

 

Letos měla porota, která byla oceněna také za svůj perfektním dobový vzhled velmi, opravdu velmi těžké rozhodování. Výkony se od loňska vyšplhaly do hvězdných výšin a už výkon nejmladších našich spolužáků z primy navýšil laťku hodně vysoko. Kdo by překonal Ondrův kozáček?! Výběr byl neuvěřitelný – výkony skupin (v nápaditých kostýmech  - v zástěrách, duchů, z večerníčků, filmů atd.) i jednotlivců, kdy i muži bodovali v tancích, pohybových kreacích či zvedačkách, nikoho nenechaly chladným. Aplaus, ovace, frkačky, vzájemné kamarádské povzbuzování při jednotlivých vystoupení střídalo burácivé tleskání či skandování do rytmu hudby. To vše doplnilo krásnou atmosféru dopoledního soutěžního setkání tříd.  Vítězové – prima za nižší třídy, sexta za vyšší a naše třída za cenu diváků si za svá vystoupení odnesli diplomy a sladké odměny v podobě dortů od naší Elišky, které lahodily nejen mlsným jazýčkům, ale i oku. Po repete jejich vystoupení vyžádaná publikem, jsme se s hvězdnou náladou rozloučili. To byla první hvězdná tečka za naším školním dopolednem.

                Odpoledne se naše třída setkala na náměstí podruhé. Tentokrát majáles i s mimoškolními účinkujícími. Po přivítání, poděkování sponzorům, spolupracovníkům a milých proslovech naší paní ředitelky a pana starosty se hvězdy i tentokrát dostavily. Nejprve vystoupily děti z mateřských školek, které zaslouženě sklidily velký potlesk a paní učitelky jsme tak mohly s nimi na pódiu odměnit kytičkou s dárky. Pak už na ně a jejich rodiče v parku čekal dětský den se stanovišti ve znameních zvěrokruhu, které byly vyzdobeny kouzelnými malbami Anety - studentky sexty. Po úspěšném zvládnutí úkolů, které jsme jim na stanovištích přichystali, si mohly vybírat z nepřeberného množství odměn – bločky, tužky, pexesa, plyšáky, kosmetika, bublifuky, slizy, sladké odměny, ale i krmivo pro domácí mazlíčky atd. Hvězdou se stala i Systema, která předvedla nejen bojový sport, ale hlavně ukázky sebeobrany, které hodně zaujaly. Dále na náměstí následovalo poutavé vystoupení hvězd loutkového divadla, kde děti loutkohercům kladly zvídavé otázky a mohly si pohladit jejich loutky. Parkouristé, další hvězdy v parku, přitáhli publikum předvedením „triků“, zapojením účastníků, kteří se jako dobrovolníci předháněli, kdo si půjde lehnout jako jejich překážka. Pozdní odpoledne a večer přivítal na pódiu poslední hvězdy majáles z řad hudebních skupin. Kapely hrály „ostošest“, občerstvení nevázlo, nálada byla výborná a moc nás těšila chvála z řad účastníků majáles.

                Ještě jednou moc děkujeme městu Úpice, panu Bártovi, škole, všem sponzorům, dárcům, spolupracovníkům i z dalších tříd, zvukařům, rodičům, všem studentům, účastníkům, s nimiž se naše majáles mohlo stát HVĚZDÝM!

 

                                                                                                                            Mgr. Lena Pechová a septima

Projekty

 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

St  11:30 - 12:30
Čt 13:05 - 13:35

jinak po domluvě