Jste zde: DomůZÁJMOVÁ ČINNOSTPůl roku na střední škole

Půl roku na střední škole

Jako každého žáka, který vychází základní školu, mě na konci deváté třídy čekalo těžké rozhodnutí, jakou cestou se vydat dál.
Mnoho času jsem strávil hledáním vhodné školy na internetu, chodil na různé veletrhy a přednášky, ale stále jsem se nemohl rozhodnout, kam se nakonec vydat. Až poslední večer před odesláním přihlášek jsem objevil obor veřejnosprávní činnost na SŠ v Úpici a bylo rozhodnuto.

Škola mě velice zaujala, jak svou náplní (právo, veřejná správa), ale také zaměřením (není to škola technického typu) a následným uplatněním.
Pár dní před začátkem školního roku jsem začal mít trochu obavy, jaké to asi bude na střední škole. Zároveň jsem byl ale zvědavý na nové spolužáky, učitele a rozvrh hodin.
A kdybych teď měl zhodnotit půl roku na střední?
Po pravdě jsem velice mile překvapen. Studium mě v rámci možností baví, zajímavé předměty a musím uznat, že i rady a zkušenosti do života, nejen z teorie, ale také hlavně příklady z praxe, kterým se dá lehce porozumět. Dále bych chtěl vyzdvihnout přístup učitelů, zdá se mi velice odlišný od toho, jaký mají učitelé na základních školách, zejména možnost říci svůj názor. 
Budova školy je velice pěkná, čistá a moderně zařízená. 

Lukáš Nývlt, 1.S

 

 

Projekty

 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

St  11:30 - 12:30
Čt 13:05 - 13:35

jinak po domluvě