Jste zde: DomůZÁJMOVÁ ČINNOSTVlajka pro Tibet v Úpici

Vlajka pro Tibet v Úpici

Dne 14. 3. se konala již tradičně akce, která připomíná okupaci Tibetu Čínou. Účastníky, mezi kterými byl i starosta Úpice Petr Hron a místostarosta Trutnova Tomáš Eichler, srdečně přivítal Jan Balcar z organizace MAS Království - Jestřebí hory. Připomněl také, že 15. 3. uplyne 80 let od nacistické okupace ČSR. K příjemné atmosféře přispělo i podávání indického masala čaje (uvařila Petra Nývltová)  a nepálského čaje (připravil Matěj Šlégr).

Hlavní část programu vytvořili studenti kvinty místního gymnázia, Jana Machová a Kryštof Menšík. Jana představila v krátké prezentaci přírodní podmínky a významné chrámy v Tibetu, Kryštof poté rozdělil návštěvníky do tří družstev a ve hře Riskuj rozpohyboval mozkové závity a soutěživost účastníků. Vítězné družstvo obdrželo náramky s drobnou mandalou.
Tibetskou kulturu podpořily i všechny úpické školy, když každá z nich vybarvila jednu pětinu velké mandaly, pátý díl byl dílem Království. Toto setkání potvrdilo, že spolupráce organizací je možná a přináší ovoce. I další rok budou mít nejen Úpičtí možnost seznámit se s tibetskou kulturou a jsou organizátory na akci srdečně zváni.

Mgr. Kamila Matejíková, MěG a SOŠ Úpice

Projekty

 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

St  11:30 - 12:30
Čt 13:05 - 13:35

jinak po domluvě