Městské gymnázium a střední odborná škola Úpice

Havlíčkova 812
542 32 ÚPICE

tel.: 499 881 275
fax: 499 781 311
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nabízíme obory:

  • 8 leté gymnázium
  • 4 leté gymnázium
  • Veřejnosprávní činnost
Jste zde: DomůEKOLOGICKÝ KURZ

 
 

EKOLOGICKÝ KURZ

Dne 8. 4. 2019 jsme jeli na ekologický kurz do Horního Maršova. Ubytování bylo ve staré faře. Pokoje tam byly po 8, 7, 6, 3 a po 1. Paní učitelka byla v pokoji pro 1. Hned, když jsme přijeli na starou faru, paní učitelka nám zajistila pokoj. Když jsme přišli do pokojů, tak jsme si vybalili věci z kufrů.

V úterý jsme hráli fish-banks. V té hře šlo o to, abychom spolupracovali a nechodili na stejná místa. Nakonec vyhrálo družstvo, ve kterém jsem byla já, Samuel, Karel a Tonička.
Ve středu jsme byli na Rýchorách. Šli jsme dlouho, ale stálo to za to. Dělali jsme si přestávky a hráli jsme různé hry. Bohužel jsme to nestihli na oběd. Cestou nazpátek jsme šli z kopce a z toho kopce skoro všichni dělali sudy, kotrmelce. Byli úplně špinaví.       
Ve čtvrtek jsme hráli divadlo.  Rozdělili jsme se do různých skupin a družstva měla různá zadání. Např. Barbora, Povodeň a další zajímavosti o Horním Maršově. Nejvíce se mi líbila pověst o Sv. Barboře. Protože ten příběh byl o tom, že se ta svatá Barbora převlékla za starou žebračku, přišla k horníkům, kteří měli přestávku, a chtěla něco k jídlu. Horníci jí nedali, Sv. Barbora se naštvala. V ruce měla semena, která označují roky. Semínka hodila na zem a tolik let zaklela celý důl. Neměli zlato. Poučila jsem se, že nemám být lakomá, ale rozdělovat se. Když jsme šli spát, tak holky z vedlejšího pokoje slyšely ve stěnách škrábání a pískání: „Škráb-písk!“ Takže všichni běhali po chodbě, aby to viděli a slyšeli. V 1:00 hod. všichni zalezli do svých pokojů a už byl klid.
V pátek jsme si všechno shrnuli do jednoho tématu a bavili jsme se o tom. Tento výlet jsem si užila proto, že jsme si tam pomáhali, hráli jsme různé hry. Prostě kdybych to všechno shrnula, tak se mi to moc líbilo.

Napsala Anna Nyklíčková, do počítače přepsal Václav Horák

 

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě