Jste zde: DomůZÁJMOVÁ ČINNOSTFridays for future

Fridays for future

Dne 3. 5. a 24. 5. jsme zmeškaly školu, ale ne bezdůvodně. Naopak, byl k tomu velký důvod, a to globální oteplování a klimatické změny, které působí na planetu a nikdo je nechce začít řešit. Odhodlali se tomu tedy postavit studenti, protože oni budou další generace, která ještě chce žít na této planetě!

Naše stávky proběhly v Praze, ale zúčastnilo se i mnoho dalších měst po celém světě! Špatné počasí ani dlouhá cesta nás neodradila, někdy nám naopak na chvíli sluníčko pomáhalo. Ze začátku stávky mluvili znalci, ale také maminka dítěte, která se o planetu stará: „Je potřeba změnit především myšlení a přístup k věcem!”
Po proslovech jsme se seřadili do pochodu po Praze. Turisté a také lidé okolo byli zmatení, ale všichni, kdo stávkovali, byli mírumilovní.Někteří lidé nás podpořili a mávali. Auta, tramvaje byly zastavovány, aby průchod se studenty mohl projít. Studenti na řidiče pokřikovali: „Zvolte radši kolo, nebo běžte pěšky!“
Celý průvod začal na Malostranském náměstí. Také jsme šli například na pražský magistrát nebo před Českou národní banku, která se nachází vedle Paladia, a nevynechali jsme ani Karlův most. Následně, po průchodu Prahou, jsme se vrátili zpátky na Malostranské náměstí, kde jsme vykřikli naposled svá hesla.
A také jsme dostali za úkol přivést rodiče, prarodiče, kamarády na další stávku. Doufáme, že i my zatáhneme více kamarádů do boje za naši planetu! Vše zjistíte na www.fridaysforfuture.cz.

Dvojčata Sofča a Naďa Harhay:)

Projekty





 

 
 

Spolupracujeme s:




Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě