Jste zde: DomůZprávyNový školní rok na gymsosu

Nový školní rok na gymsosu

A už je tady zase první školní den. Na nové zážitky se těší především noví primáni, žáci prvního ročníku veřejnosprávní činnosti a noví kvintáni. 23 žáků primy bylo svěřeno  Mgr. Andree Kadaníkové, třídním otcem 1.S (19 žáků) se stal Ing. Robert Hrubý, kvinta s novými žáky čítá 16 oveček, které povede směrem k maturitě Mgr. Hana Levinská.

11. 9. se uskutečnily  podzimní maturity, jelikož tři studenti gymnázia a dva veřejné správy  se řídili mottem: “Někdo září, někdo v září.“  Nicméně 20 gymnaziálních maturantů se stalo tímto úspěšnými absolventy, z nich 16 bylo přijato na vysoké školy, zbývající volili jazykovou školu nebo vyšší odbornou školu, jedna studentka si splnila svůj sen a rok stráví v Irsku jako au-pair. 6 absolventů se bude vídat v Praze: 4 zvolili ČVUT, 2 studentky Českou zemědělskou univerzitu. S dalšími našimi žáky se setkají Univerzita Pardubice, UHK, TUL Liberec, Univerzita obrany Brno či Ostravská univerzita.
O všech absolventech oboru veřejnosprávní činnost nemáme ještě úplné informace, nicméně radost třídní Ing. Janě Prokopové udělaly B. Jirmanová a K. Wernerová, které se na Univerzitě v Pardubicích budou věnovat oboru veřejná ekonomika a správa. Denisa Fryszkowská bude na UHK studovat politilogii a znalosti ze studií uplatní i K. Vencláková jako asistentka v pražské advokátní kanceláři.           
Naše škola se rozrostla na školu o 233 žácích a vykročila tak do školního roku 2019/2020 úspěšně. Milí nováčci, ať se vám u nás líbí! Milí absolventi, ať vás zvolené obory baví, šiřte dobré jméno své i naší střední školy. 
 

Mgr. Kamila Matejíková

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: