Jste zde: DomůZprávyDůvěra a porozumění aneb 6. broumovské diskuse

Důvěra a porozumění aneb 6. broumovské diskuse

Je 6. listopadu 7:35 a my vyrážíme směr broumovský klášter. Toto místo se díky hlavnímu organizátorovi, podnikateli Janu Školníkovi, stalo místem setkávání studentů a lidí různých profesí s osobnostmi politiky, kultury, školství apod. Tentokrát se jedná o diskuse na téma Důvěra a porozumění.
Stipendia v hodnotě 1500Kč se podařilo získat Kláře Hejnové, Anetě Burešové z oktávy a Barboře Nývltové ze septimy.  Děvčata psala esej a jejich práce se dostaly mezi 40 nejlepších.

A čí názory jsme mohli slyšet? Do Broumova zavítala například bývalá soudkyně Ústavního soudu Eliška Wágnerová, socioložka Markéta Sedláčková, řádová sestra a pedagožka Angelika Pintířová, publicista Petr Fisher, spisovatelka Iva Pekárková, senátor a bývalý prezident Policie ČR Martin Červíček a další. Mezi moderátory byla i Světlana Witowská, moderátorka prezidentské debaty.
Jedna z děvčat se zúčastnila i workshopu s Markétou Sedláčkovou na téma: Důvěra a demokracie. My ostatní jsme vyslechly komorní rozmluvu s usměvavým arciopatem Petrem Prokopem Siostrzonkem a ředitelem Nadace Via Jiřím Bártou. Nadace Via podporuje aktivity spojené s budováním občanských sdružení a jiných aktivit přispívajících k porozumění mezi občany.
V téže době jako Broumovské diskuse probíhala na náměstí výstava s názvem 30 let svobody, která připomínala osobnosti Broumovska poznamenané nacistickou či komunistickou totalitou.
A co říci závěrem? Že ekonomická transformace se podařila, ale ne vždy čistým způsobem, důvěra a porozumění za ní pokulhávají a na mezilidských vztazích je potřeba notně zapracovat. Nicméně Broumovské diskuse rozhodně k vzájemnému porozumění přispívají.

Fotky z akce ZDE.

 Mgr. Kamila Matejíková

 

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: