Jste zde: DomůZprávyPřihlášky ke studiu na Městské gymnázium a střední odbornou školu

Přihlášky ke studiu na Městské gymnázium a střední odbornou školu

Sešel se rok s rokem a mnozí žáci se rozhodují, jakým směrem se vydat. Žáci devátých ročníků si tradičně vybírají svá zaměření a zároveň rodiče páťáků zvažují možnost studia na gymnáziu.
V září tohoto roku spatří škola Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice nové studenty, kteří se budou vzdělávat ve třech oborech: Veřejnosprávní činnost, což je čtyřletý obor zakončený maturitní zkouškou, přičemž výstupem studia tohoto oboru jsou znalosti práva, účetnictví, ekonomiky, státní správy, obchodní korespondence a jiných odborných předmětů. Na toto studium mohou studenti navázat studiem Veřejné správy a sociální politiky Slezské univerzity, která působí také v Trutnově, nebo studiem jiných vysokých škol, zejména právnického nebo ekonomického zaměření.  Zcela odlišným oborem je gymnázium. Na naší škole lze studovat buď čtyřleté, nebo osmileté gymnázium. Naši absolventi našli uplatnění na nejrůznějších vysokých školách – právnických, lékařských, pedagogických, teologických, ekonomických, technických a mnoha dalších. 
S těmi novými, kteří se chtějí stát součástí našeho týmu, se rádi setkáme na samotné startovní čáře, a to u přijímacích zkoušek. Od loňského školního roku se na základě zákona 561/2004 Sb. a zákona 178/2016 Sb. konají jednotné přijímací zkoušky v oborech vzdělání zakončených maturitní zkouškou. Uchazeči o studium budou konat jednotné přijímací zkoušky formou písemného testu ze vzdělávacího oboru český jazyk a literatura a matematika a její aplikace. Uchazeč má možnost podat přihlášku až na dvě střední školy nebo až na dva obory vzdělávání v rámci jedné školy.
První termín přijímacích zkoušek je 14. duben 2020 pro čtyřleté obory a 16. duben 2020 pro víceletá gymnázia. Druhý termín přijímacích zkoušek je 15. duben 2020 pro čtyřleté obory a 17. duben 2020 pro víceletá gymnázia. Termín pro odevzdání přihlášek je do 1. března 2020. Přihlášku můžete zaslat na adresu školy, nebo ji osobně odevzdat v sekretariátu školy. Přihlášku i bližší informace o studiu a přijímacích zkouškách najdete na stránkách www.gymsos-upice.cz. Pokud jste nestihli dny otevřených dveří, kontaktujte sekretariát školy a přijďte se individuálně do prostor školy podívat. Rádi se Vám budeme věnovat a zodpovíme Vaše dotazy.

PhDr. Petra Nývltová, výchovný poradce

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: