Jste zde: DomůZprávyPraha - exkurze do Českého rozhlasu

Praha - exkurze do Českého rozhlasu

Dne 18. 2. 2020 se v půl sedmé ráno sešlo několik studentů tříd 2. a 3. S v čele s panem učitelem Pannym na trutnovském vlakovém nádraží a v 6:40 se úspěšně vydali na cestu směr Praha -  hl. nádraží. Během cesty přistoupil pan učitel Blatník a postupně také ostatní studenti 2. a 3. S.
V Praze se studenti se svými učiteli přesunuli do budovy Českého rozhlasu, kde prošli bezpečnostní kontrolou a potom se za doprovodu paní průvodkyně vydali na prohlídku. Na úvod prohlídky třídy zavítaly na výstavu, zhlédly video o Českém rozhlasu a dozvěděly se něco z historie rozhlasu. Následovala prohlídka budovy započatá jízdou velmi starým výtahem, zvaným páternoster a poté se z druhého patra pokračovalo do prostor, odkud se vysílá. Studenti měli možnost zahlédnout Terezu Kostkovou, která právě vysílala se zvláštním hostem pořad Blízká setkání, a na závěr  zhlédli  přípravu pořadu Evergreen, jenž se vysílá v sobotu večer na Dvojce.
Po návštěvě Českého rozhlasu dostali všichni studenti rozchod, který vyplnil každý po svém. Odjezd z Prahy se poté uskutečnil v 16:10, kdy už byli všichni vyčerpáni.
 

Nikola Černá, 2.S

 

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: