Jste zde: DomůZprávyAbsolventi 2019/2020

Absolventi 2019/2020

Koronavirové maturitní zkoušky proběhly v červnu a přes ztížené studijní podmínky z 27 úpických gymnazistů 89 % maturitní vysvědčení získalo. Slavnostní předání proběhlo v příjemné atmosféře v Městském sále v Úpici. Za město pogratuloval absolventům Ing. Holman. Ještě příjemnější byl maturitní večírek v „Americe“ s bohatým rautem – výnos z dobře organizovaného maturitního plesu vedeného třídní PhDr. Petrou Nývltovou.
Kde budou naši získávat další vědomosti a rozvíjet svou osobnost? Nejvíce z nich v Hradci Králové, a to například na Univerzitě obrany - Fakultě vojenského zdravotnictví, na Farmaceutické fakultě UHK, sedm statečných omladí učitelské sbory (tedy alespoň 70 %).

Na Technické univerzitě Liberec budou studovat dva bývalí oktaváni, a to obor Zdravotnický záchranář a Mezinárodní obchod.
I Praha přivítá úpické gymnazisty. Na Univerzitě Karlově zaujaly obory Germanistika a Klinická a toxikologická analýza. Pouze 12 studentů přijímala pražská AMU na obor Divadelní produkce a díky velkému mimoškolnímu nasazení máme naši absolventku i v takto úzkém výběru. ČVUT připraví odborníka na informační technologie.
Na Moravu také nesmíme zapomenout: jeden absolvent nastupuje na Fakultu stavební v Brně, jeho bývalá spolužačka se rozhodla pro studium andragogiky na Filozofické fakultě v Olomouci.
Nesmíme zapomínat ani na absolventky oboru Veřejnosprávní činnost. Třídního Mgr. Pavla Blatníka potěšilo, že v dalším studiu bude pokračovat pět studentek. Obor Veřejná správa si vybraly čtyři z nich, a to na Univerzitě Jana Pernera v Pardubicích, Metropolitní univerzitě v Praze a Vyšší odborné škole v Hořicích. Jedna studentka využije možnost studovat na Slezské univerzitě v Opavě (pracoviště i v Trutnově), obor Sociální patologie a prevence.
Všem absolventům přejeme hodně úspěchů ve studiu, práci i v osobním životě a určitě je rádi uvidíme na půdě naší a jejich střední.

Mgr. Kamila Matejíková, Městské gymnázium a SOŠ Úpice 

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: