Jste zde: DomůZPRÁVYNovinky

Výuka práva na naší škole

Mezi odborné předměty střední odborné školy veřejnosprávní patří i předmět právo. Jeho výuka se zaměřuje průřezem na právní řád České republiky a připravuje studenty nejen na další stupně právnických škol, ale i do běžné praxe a povolání v rámci státní správy, veřejné správy, podnikání i pro běžný praktický život.
Základem výuky práva je teoretická příprava, při níž se studenti ve škole seznámí se základy různých právních odvětví počínaje Ústavou ČR, přes trestní a správní právo včetně přestupků, obchodní a živnostenské právo, občanské, rodinné i dědické právo a další.

Číst dál...

Výukový klimatický projekt

V závěru září probíhal celosvětový Týden pro klima, v jehož rámci se uskutečnila i v mnoha městech České republiky řada protestních shromáždění, vzdělávacích, debatních či kulturních akcí. Jedním z hlavních impulzů ke stále vzrůstajícímu zájmu o životní prostředí a osud celé planety v souvislosti s globálním oteplováním je aktuálně středoškolské klimatické hnutí Fridays for future, jež si klade za cíl, aby politici vzali na vědomí závažnost ohrožení klimatu Země… U příležitosti Týdne pro klima se na Městském gymnáziu a SOŠ v Úpici uskutečnil výukový projekt lektora Petra Sobotky. O akci píše v poutavé reportáži Viki Fajfrová z oktávy:

Číst dál...

Patřila jsem k dětem nepřátel Říše

24. 9. 2019 v půl deváté začala přednáška Ing. Aleny Staňkové pro naše studenty vyššího gymnázia za spolupráce s Českým svazem bojovníků za svobodu v Trutnově, na pozvání ředitelky místního muzea Mgr. J. Nešněrové.  Byla jednou ze 46 „Svatobořických dětí“ a velmi si vážíme, že našla tato statečná žena oslavující zítra své významné kulatiny sílu vycestovat po naší vlasti a pohovořit o nelehkém osudu celé její rodiny.

Číst dál...

Nový školní rok na gymsosu

A už je tady zase první školní den. Na nové zážitky se těší především noví primáni, žáci prvního ročníku veřejnosprávní činnosti a noví kvintáni. 23 žáků primy bylo svěřeno  Mgr. Andree Kadaníkové, třídním otcem 1.S (19 žáků) se stal Ing. Robert Hrubý, kvinta s novými žáky čítá 16 oveček, které povede směrem k maturitě Mgr. Hana Levinská.

Číst dál...

Všestary a Chlum u Hradce Králové

Dne 3. září 2019 se třídy prima a kvinta za pedagogického dozoru Mgr. Leny Pechové, Mgr. Andrey Kadaníkové a Mgr. Hany Levinské zúčastnily exkurze do Všestar. Byla navštívena dvě místa: Archeopark a Památník na Chlumu r. 1866.

Číst dál...

Slavnostní zakončení roku 2018/19

Fotky z akce ZDE.

 

STUDENTSKÁ AGORA

V úterý 28.5. tým ve složení Adam Kracík, Roman Prokop, Vojtěch Gazda, Kryštof a Julie Menšíkovi, Klára Hejnová, Jiří Kricnar, Jan Hošek a Matyáš Nývlt nastoupil do vlaku směr Hradec Králové, aby se zúčastnil soutěže v debatování Studentská Agora.
Soutěž má u nás (s přestávkami) 15letou tradici a nyní se konala v nové Vědecké knihovně v Hradci Králové, kam se sjely čtyři školy Královéhradeckého kraje, aby se utkaly o postup do celostátního kola. Mezi zúčastněnými dále byly: Biskupské gymnázium Hradec Králové – vítěz postupující do celostátního kola, Krkonošské gymnázium a SOŠ Hostinné, Gymnázium a Střední odborná škola Nová Paka. Konkurence byla silná a my skončili s novopackou školou na úctyhodném třetím místě.

Číst dál...

T Generace na GYMSOŠ Úpice

Pomalu končí školní rok a s ním zároveň i kroužky v projektu T Generace.

Číst dál...

Strana 1 z 35

Projekty

 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: