Jste zde: DomůZPRÁVYNovinky

Adaptační kurz 1.S

Dne 24. 9. 2020 odjela třída 1.S Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice na svoji první společnou akci. Byl jí adaptační kurz, který se uskutečnil v Peci p. Sněžkou.
Studenty i s pedagogickým doprovodem na místo dopravil objednaný autobus. Ubytování bylo připraveno v horské chatě Slunečná v Peci p. Sn. Studenti mohli užívat klidu v přírodě bez množství turistů, kteří v Krkonoších v tuto dobu chyběli. Cesta lanovkou na Růžovou horu a pěší trasa z Růžové hory na Růžohorky musela být zpestřena alespoň chvilkou zpěvu nebo tance. Slunečné počasí umožnilo krásný výhled po horizontech našich krásných hor, které se začaly zbarvovat podzimními barvami. 

Číst dál...

Co dokáže podzim?

Když se řekne podzim, většině lidí se vybaví barevné listí, pouštění draků a sychravé počasí. To vše k němu dozajista patří. V září a z kraje října se člověk kochá krásně zbarveným listím, které se nachází pod zvolna pelichajícími (bez)listnáči, ke konci října už člověku dojde, že ta dřívější krása už je jen tlející organický odpad a že ho je třeba odklidit, protože už nikterak nevylepšuje vzhled zahrádky. Žádné dítě nezapomene na to, jak se jeho drak vznesl poprvé k nebesům.

Číst dál...

Krajiny moří - Galerie Trutnov, exkurze s výtvarnou dílnou

Dne 7. října 2020 se naše třída sexta za pedagogického dozoru Mgr. Leny Pechové, Mgr. Hany Levinské zúčastnila exkurze do trutnovské galerie, kde jsme si po komentované prohlídce aktuální výstavy Krajiny moří mohli sami vyzkoušet v praxi namalovat styl krajinomalby.

 

Číst dál...

Stmelovací kurz třídy primy (10. - 11. 9. 2020)

Jak je na naší škole zvykem, i letošní školní rok vyrazila nová třída prima na stmelovací kurz. K seznámení nám posloužilo malebné prostředí Jestřebích hor. Celý kurz jsme absolvovali po svých, s batohy na zádech. První den jsme zdolali i výšlap na markoušovickou rozhlednu. Následně nám Jestřebí bouda a okolní lesy a louky poskytly ten nejlepší azyl na hraní her, opékání špekáčků a povídání. I když někteří z nás při zpáteční cestě museli sáhnout na úplné dno svých chodeckých možností, hezké vzpomínky tyto krušnější chvilky lehce přebijí smiley.

Fotky z akce ZDE.

Mgr. Klára Burešová, třídní učitelka

Adaptační kurz KVINTA 2020

Od pondělí 7. září do úterý 8. září 2020 se konal adaptační kurz třídy Kvinty s doprovodem pana učitele Vlčka a Tučka. V  pondělí v 8:00 jsme se sešli před budovou školy a jeli jsme autobusem do Trutnova, kde jsme poté přestoupili na vlak do Teplic nad Metují. Z vlakového nádraží v Teplicích jsme vyrazili se ubytovat do kempu Kamenec, kde učitelé vyhlásili polední pauzu. Během této pauzy jsme se postupně seznamovali s novými žáky pomocí hry přehazovaná. Jakmile jsme dohráli, vyšli jsme na výlet do skal. Túra byla dlouhá asi 17 km. Přes Kraví horu jsme vystoupali na rozhlednu Čáp, kde jsme udělali fotku, tak jako naposledy v Primě. Dále jsme pokračovali na zámek Bischofstein, odkud jsme sešli zpět do kempu. V kempu jsme ukázali své herecké výkony během krátkých divadelních scének (manžel přišel o práci, třídní drbny, rozvod…), které byly odměněny sladkými cenami.
Druhý den ráno jsme se vydali pěšky domů. I když byla cesta dlouhá, všichni ji úspěšně přežili.

Fotky z akce ZDE.

Valérie Dvořáková, Kristýna Kuhnová a Iva Petirová, kvinta

Absolventi 2019/2020

Koronavirové maturitní zkoušky proběhly v červnu a přes ztížené studijní podmínky z 27 úpických gymnazistů 89 % maturitní vysvědčení získalo. Slavnostní předání proběhlo v příjemné atmosféře v Městském sále v Úpici. Za město pogratuloval absolventům Ing. Holman. Ještě příjemnější byl maturitní večírek v „Americe“ s bohatým rautem – výnos z dobře organizovaného maturitního plesu vedeného třídní PhDr. Petrou Nývltovou.
Kde budou naši získávat další vědomosti a rozvíjet svou osobnost? Nejvíce z nich v Hradci Králové, a to například na Univerzitě obrany - Fakultě vojenského zdravotnictví, na Farmaceutické fakultě UHK, sedm statečných omladí učitelské sbory (tedy alespoň 70 %).

Číst dál...

Informace pro zájemce

I N F O R M A C E   pro zájemce

 
Zveme Vás na pondělí 8. června 2020 k vykonání jednotné přijímací zkoušky do prvního ročníku oboru vzdělání 68-43-M/01,  Veřejnosprávní činnost, denní forma vzdělávání.
 
V uvedený den se dostavte nejpozději v 8.10 hodin do hlavní budovy Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice.
 
Prosím o respektování pokynů uvedených v pozvánce. Dále při prezentaci věnujte zvýšenou pozornost organizačním pokynům.  

 

I N F O R M A C E   pro zájemce

 

Zveme Vás na pondělí 8. června 2020 k vykonání jednotné přijímací zkoušky do prvního ročníku oboru vzdělání 79-41-K/41, Gymnázium (čtyřleté), denní forma vzdělávání.
 
V uvedený den se dostavte nejpozději v 8.10 hodin do hlavní budovy Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice.
 
Prosím o respektování pokynů uvedených v pozvánce. Dále při prezentaci věnujte zvýšenou pozornost organizačním pokynům.
 

 I N F O R M A C E   pro zájemce
 

Zveme Vás na úterý 9. června 2020 k vykonání jednotné přijímací zkoušky do prvního ročníku oboru vzdělání 79-41-K/81, Gymnázium (osmileté), denní forma vzdělávání.


V uvedený den se dostavte nejpozději v 8.10 hodin do hlavní budovy Městského gymnázia a střední odborné školy Úpice.

Prosím o respektování pokynů uvedených v pozvánce. Dále při prezentaci věnujte zvýšenou pozornost organizačním pokynům.

Děkujeme a těšíme se na Vás.

 

Vyřizuje: Ing. Luboš Panny

Maturitní zkoušky 2020

1. a 2. 6. probíhají na všech SŠ didaktické testy z matematiky, anglického (či jiného) a českého jazyka. Slohové práce byly zrušeny, přesto se při tréninku podařilo K. Hejnové, T. Medunovi a J. Nývltové napsat zdařilou úvahu nad zdánlivě obyčejným životem člověka. Posuďte sami jednu z nich:

Může být obdivuhodný i zdánlivě obyčejný život?

Často obdivujeme hrdiny, cestovatele a dobrodruhy. Vážíme si jich a nesmírně k nim vzhlížíme. Jejich životy nám připadají úžasné v porovnání se životy obyčejných lidí, které na první pohled vypadají nudně. Ale může být zajímavý i zdánlivě obyčejný život?
Většina lidí má rodinu. Každé ráno jedou do práce, vracejí se odpoledne nebo až k večeru. Pak se věnují svému partnerovi a svým dětem. Zdá se to být poněkud nudné. Ale řekněme si, není obdivuhodné celý den pracovat a najít si ještě čas pro druhé? Práce bývá vyčerpávající, zabere spoustu času a vezme nám hodně energie. Když po takové práci přijdou lidé domů, nejraději by si lehli a jenom odpočívali. Někteří to tak skutečně dělají, ale většina namísto odpočinku využívá zbytek svých sil a jdou se starat o děti, pomáhat jim s úkoly, naslouchat jim a řešit s nimi problémy. Jiní si udělají se svými partnery pěkný večer, zajdou si do divadla nebo na malou procházku. Někteří dokonce stihnou naplánovat výlet pro celou rodinu či se postarat o své staré rodiče. Není to fascinující?
Myslím si, že obyčejný život může být vzrušující. Pravda, průměrný člověk nezažívá tolik adrenalinu, žije klidně a usedle. Ale představme si, co všechno musí takový průměrný člověk udělat, aby uživil sebe a svou rodinu, dobře vychoval své děti, pomáhal svým starým rodičům a udržel vztah se svým partnerem. K tomu se musí den co den potýkat s nečekanými problémy. O které problémy se jedná? Je to například výpověď z práce, stěhování, nemoc a další. Způsob, jak člověk řeší své potíže, je, podle mého názoru, stejně hodný údivu jako činy hrdinů.

Každý život, ať už dobrodružný či klidný, je fascinující svým způsobem.

Jana Nývltová, oktáva

Strana 1 z 38

Fakultní škola

Projekty


 

 
 

Spolupracujeme s:
Konzultační hodiny VP

Út  13:05 - 13:35
St  13:05 - 13:35

jinak po domluvě

Poslední přidané: